Warsztaty Niewidomy? - Nie widzę problemu - Odlotowy Niewidomy - Misja Edukacja
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
21-500 Biała Podlaska, ul. Sidorska 30, tel./fax 83 343 37 67

       W ramach "Dnia Integracji" na zaproszenie pani Sylwii Łuciuk uczniowie naszej szkoły w dniu 15 kwietnia 2024 r. poznali niesamowitą osobę. Był to pan Sebastian Grzywacz oraz jego pies przewodnik - Waldek. Szacunek, empatia, tolerancja, ograniczenia i mocne strony, to tematy poruszane na spotkaniu. Dowiedzieliśmy się,  jak to jest być osobą z poważnymi wadami wzroku, jak ludzie na to reagują, gdzie są granice pomocy, a gdzie zaczyna się naruszenie nietykalności osobistej. Pan Sebastian opowiadał o swojej pracy oraz pasjach, które nadal realizuje np. strzelectwo, skoki ze spadochronem, a nawet jazda na motorze. Nasz gość, oprócz realizowania swoich zainteresowań, prowadzi spotkania w szkołach, odwiedza szpitale z chorymi dziećmi i robi wiele innych ciekawych rzeczy. Pan Sebastian to niesamowity człowiek, który uświadomił naszym uczniom, że osoba ociemniała potrafi żyć jak każdy inny człowiek, pokazał, jak poznawać świat za pomocą innych zmysłów, w szczególności dotyku. Na koniec przyszła pora na atrakcję główną – Waldek, pies przewodnik. Po spotkaniu z Waldkiem, każdy uczeń już wie, dlaczego psa przewodnika obce osoby nie powinny dotykać i głaskać, dlaczego nie można go zaczepiać kiedy pracuje.
       Bardzo dziękujemy Panu Sebastianowi za niesamowitą lekcję oraz spotkanie.
https://www.facebook.com/ponadslowami


>>> galeria <<<