Wieczornica artystyczno-literacka poświęcona patronowi naszej szkoły
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
21-500 Biała Podlaska, ul. Sidorska 30, tel./fax 83 343 37 67


>>> galeria <<<

Dnia 18 kwietnia o godzinie 14:45 odbyła się wieczornica artystyczno-literacka poświęcona patronowi naszej szkoły – Janowi Kochanowskiemu. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmu o życiu i twórczości mistrza z Czarnolasu. Następnie zebrani uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć interpretację fraszek w formie scenek.
Uczniowie zaprezentowali następujące utwory:<
   - klasa 4a- fraszka „Na lipę”
   - klasa 5e- fraszka „Na sen”,
   - klasa 7c- fraszka „O Doktorze Hiszpanie”
   - klasa 7b- fraszka „Na nabożną”, „Na lipę”.
W dalszej części programu wysłuchaliśmy recytacji wybranych trenów. Wśród recytatorów wystąpili uczniowie z klas 6b, 7a i 7b. Słuchacze nagrodzili recytatorów brawami za oryginalne interpretacje. Następnie podziwialiśmy muzyczne aranżacje pieśni „Czego chcesz od nas Panie” w wykonaniu uczennicy z klasy 5e- Zuzanny Dudek oraz Aleksandry Wareckiej i Weroniki Kucharewicz z klasy 7a. Spotkanie zakończył taniec menueta przygotowany przez uczennice klasy 7d – Zuzannę i Lilliannę Rudzkie. Klimat wieczornicy dopełniały dekoracje- między innymi wyeksponowane prace uczniów, w formie lapbooków i okładek zbiorów fraszek. Było to mile spędzone popołudnie z poezją, muzyką i tańcem w roli głównej. Po raz kolejny przekonaliśmy się ilu utalentowanych uczniów uczęszcza do naszej szkoły.

Dziękujemy uczniom za podjęcie wyzwania i przygotowanie się do wystąpienia, nauczycielom uczącym za wsparcie oraz cenne rady.

Organizatorzy: M. Samsoniuk, M. Sandecka-Stańko.