IV DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY
Pod hasłem:
„Spotkanie z Jezusem w Ewangelii Świętego Jana”;
z udziałem siódmych klas szkoły podstawowej
pod Honorowym Patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy

11 marca 2020 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał i podsumowanie IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego.

Uczeń naszej szkoły Dawid Kozłowski z kl. VII C dotarł aż do finału i wywalczył czwarte miejsce w finale!
Gratulujemy!!!

      Dnia 4.02.2020r. został przeprowadzony w naszej szkole IV Diecezjalny Konkurs Biblijny z Ewangelii św. Jana. Za przeprowadzenie konkursu w szkole odpowiedzialni byli katecheci: ks. Grzegorz Bielak, p. Wiesława Maniowiec oraz p. Anna Szostakiewicz. W konkursie wzięło udział 75 uczniów z klas VII. Odpowiadali na szereg pytań dotyczących Ewangelii wg św. Jana. Najlepszy wynik osiągnął Dawid Kozłowski z kl. VII C i zakwalifikował się do II etapu rejonowego zdobywając I miejsce i udział w finale. Jego opiekunem była p. katechetka Anna Szostakiewicz.

      IV Diecezjalny Konkurs Biblijny odbywał się w szkołach podstawowych diecezji siedleckiej i był skierowany do uczniów klas siódmych. Za przeprowadzenie konkursu byli odpowiedzialni katecheci. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Pierwszy etap odbył się 4 lutego 2020r. Wzięło w nim udział 1850 uczniów z 140 szkół. Drugi etap, do którego zakwalifikowało się 83 uczniów, odbył się w 5 rejonach diecezji 27 lutego tj. bialskim, garwolińskim, parczewskim, radzyńskim i siedleckim. Drugi etap wyłonił 20 finalistów.

      W dniu podsumowania Konkursu finaliści zwiedzili także Muzeum Diecezjalne, siedzibę Katolickiego Radia Podlasie, modlili się przy grobach biskupów siedleckich spoczywających w podziemiach katedry. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia sprawowana w siedleckiej katedrze z udziałem finalistów, ich Rodzin oraz Księży i katechetów.