WYJAZD NA SPEKTAKL „BOGAMI BĘDZIECIE”

Po przerwie związanej z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zmarłych uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8 wyjechali na wycieczkę do Siedlec i Nowego Opola. Celem wyjazdu było przede wszystkim obejrzenie sztuki teatralnej w Wyższym Seminarium Duchownym. „Bogami będziecie” to spektakl, który przygotowali alumni Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej. Jak czytamy na stronie internetowej tej kościelnej uczelni, przedstawiana sztuka „zbudowana została na wzór teatru amerykańskiego, w którym akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Obraduje w nim komisja do spraw przeszczepów, złożona z pracowników kliniki, przedstawiciela opieki społecznej i księdza-prawnika wydelegowanego przez zarząd szpitala. To właśnie klerycy wcieleni w role zadecydują, który z czekających na transplantację pacjentów jako pierwszy otrzyma nowe serce”.

Młodzież naszej szkoły na początku wyjazdu zwiedziła siedlecką katedrę. Ten neogotycki budynek sakralny, który został zbudowany na początku XX wieku, jest szczególnym miejscem na mapie Siedlec. Imponuje nie tylko swym zewnętrznym pięknem, ale również odwiedzający katedrę człowiek może w jej wnętrzu doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery i sakralnego klimatu tego miejsca. Następnie nasi uczniowie mogli odwiedzić Katolickie Radio Podlasie, które jest jednym z najpopularniejszych mediów w naszym regionie. Młodzież mogła „od środka” zobaczyć jak powstaje program antenowy, niektórzy mogli także sprawdzić swoje radiowe umiejętności.

Na koniec zawitaliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu. Przed spektaklem udało nam się zwiedzić gmach tej uczelni. Jeden ze studentów-alumnów oprowadził nas po salach wykładowych, bibliotece, salach konferencyjnych i czytelni. Na koniec mogliśmy zobaczyć także bardzo piękną seminaryjną kaplicę. Sam spektakl był niezwykle ciekawy. Poruszał bardzo ważne kwestie, które dotyczą nie tylko lekarzy, którzy niejednokrotnie muszą podejmować niezwykle trudne decyzje. Każdy z widzów mógł odnaleźć siebie w rozterkach i problemach, jakie stoją przed współczesnym człowiekiem.

Organizatorem wyjazdu był ks. Grzegorz Bielak, a uczniami opiekowali się p. Anna Szostakiewicz oraz p. Anna Kozak.